Сечокам’яна хвороба (уролітіаз, лат. urolithiasis) — захворювання, яке виникає внаслідок утворення каменів (конкрементів) в органах сечовидільної системи.
Конкременти верхніх сечових шляхів у звичайних умовах проходять сечовий міхур транзитом. Поява каменів у сечовому міхурі у більшості випадків пов’язана з наявністю хронічної затримки сечі. Пацієнти скаржаться на дизурію, переривчасте сечовипускання, болі області малого таза, гематурію.
При ультрасонографії камені визначаються як гіперехогенні утворення в порожнині сечового міхура, овоїдної або округлої форми. Камені невеликих розмірів здатні переміщатися при зміні положення тіла пацієнта, великі конкременти часто нерухомі й через малий функціональний об’єм сечового міхура.
Клінічний випадок
На УЗД сечовивідних шляхів звернувся пацієнт 70 років, зі скаргами на біль при сечовипусканні та його переривчастість. Під час проведення дослідження був виявлений конкремент, який знаходиться у сечовому міхурі, розмірами 18х9мм, при використанні енергетичного доплерівського картування, було виявлено, що конкремент перекриває гирло правого сечоводу. І виглядає це як біла стіна, яка зупиняє «полум’я дракона». Пацієнт скерований на консультацію до уролога.
А далі неодмінно буде !