Олені та корали або до чого тут нирки?

Термін сечокамяна хвороба, означає наявність каменів у нирках, сечоводах, сечовому міхурі або уретрі. Найчастіше зустрічається у віці від 30 до 60 років, захворюваність 5% серед жінок, 12% серед чоловіків. Конкременти які мають вид рогів оленя , які також іноді називають кораловими, – це ниркові конкременти, які набувають своєї характерної форми, утворюючи зліпок ниркової миски та чашечок, нагадуючи таким чином роги оленя. Вони відносяться до струвітних конкрементів, що охоплюють ниркову миску і поширюються щонайменше на дві чашечки. Кораловидні конкременти є результатом рецидивуючої інфекції і тому частіше зустрічаються у жінок , з аномаліями ниркових шляхів, рефлюксом, травмами спинного мозку, нейрогенним сечовим міхуром. Більшість кораловидних каменів є симптоматичними і проявляються лихоманкою, гематурією, болем у боці та потенційною септицемією і утворенням абсцесу. Струвіт становить приблизно 70% складу цих конкрементів і зазвичай змішується з фосфатом кальцію, що робить їх рентгеноконтрастними як на звичайних знімках, так і на КТ. Сечова кислота та цистин є основними компонентами меншості цих конкрементів.
Клінічний випадок
На ультразвукове дослідження органів черевної порожнини звернулась пацієнтка 74 років, без скарг, при ультразвуковому обстеженні лівої нирки були виявлені гіперехогенні
утворення, з акустичними тінями, які заповнювали ниркові миски та чашечки. Пацієнтка була скерована на консультацію до уролога.

Матеріал одного з наших інструкторів (Максим Ющенко)

Директор навчального центру ELLING FACS, хірург, лікар УЗД автор навчальних програм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *