Кіста молочної залози є досить поширеною проблемою серед жінок репродуктивного віку, але може зустрічатись в рідкісних випадках і у чоловіків. Вона, зазвичай є безболісною, якщо має невеликі розміри, але все ж варто звернути на неї увагу, оскільки у деяких випадках може виникнути потреба у лікуванні.
Ультразвукове дослідження вважається ефективним методом виявлення кіст молочної залози. Вона має наступні сонографічні ознаки:
Утворення овальної або округлої форми;
Чіткі межі;
Рівномірна анєхогенна структура її вмісту;
Наявність артефакту дорсального посилення, що формується через проходження ультразвукових хвиль через рідинний об’єкт;
Наявність артефакту латеральної тіні, що формується через зісковзування ультразвукового променя з краю гладкої капсули кісти та інші.
Необхідно пам’ятати, що тільки лікар може точно діагностувати та рекомендувати лікування. Хоча в більшості випадків кісти молочних залоз не потребують лікування, є випадки, коли варто рекомендувати дренувати їх.
Для мінімізації негативних наслідків та більшої ефективності процедури варто виконувати її під ультразвуковим контролем. Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) виконана під ультразвуковим контролем дозволяє не лише визначити вміст кісти, а й усунути на деякий час або назавжди. З появою голки палітра ультразвукових артефактів розширюється. Про них поговоримо детальніше а наступних публікаціях.
Хто повинен виконувати цю маніпуляцію? Здавалось відповідь очевидна – акушер-гінеколог… Та насправді в положені про роботу кабінету ультразвукової діагностики вказано, що саме лікар-сонолог, при наявності умов, може застосовувати інтервенційні методи діагностики (https://zakononline.com.ua/documents/show/61910___752570).
Про інші патології молочних залоз та їх ультразвукові характеристики читайте в наступних публікаціях.
Далі неодмінно буде!