Селезінка є багатофункціональним органом, який має надзвичайно велику васкуляризацію. Крізь неї проходить до 350 л крові на добу у дорослого. Патологія селезінки зустрічається досить рідко. Саме тому в літературі її називають “забутим органом” черевної порожнини.
Кальцинати в селезінці можуть мати різну форму та вигляд і можуть бути спричинені безліччю етіологічних факторів. Виглядають вони як гіперехогенні включи з або без акустичних тіней
Зазвичай на УЗД спостерігається множинна міліарна форма кальцифікації, що має вигляд численних невеликих округлих утворень діаметром в середньому від трьох до п’яти міліметрів, які, як вважають, часто спричинені флеболітами (кальциновані венозні тромби).
Більші ділянки кальцифікації розміром до двох-трьох сантиметрів у діаметрі зустрічаються рідко і можуть бути спричинені ехінококовими кістами, старими інфарктами, загоєними абсцесами, рідше – кісткоутворюючими метастазами та так званим первинним туберкульозом селезінки, що виникає у молодих людей.
Тому перше на що треба орієнтуватись при виявлених кальцинатів у селезінці – їх розмір та зібрати гарно анамнез у пацієнта. Бо іноді саме ці «маленькі зірочки» можуть вказати шлях на «ВЕЛИКУ НЕБЕЗПЕКУ»
А далі неодмінно буде!