Чому потрібно робити ультразвукове обстеження кожен рік?

Згідно з даними центу громадського здоров’я МОЗ України усі громадяни у будь-якому віці повинні проходити наступні обстеження
• Огляд терапевта – один раз на рік.
• УЗД органів черевної порожнини та малого таза – один раз на 1–2 роки.
• Рентгенографія органів грудної клітки чи флюорографія за показами або щороку, згідно з потребами медогляду за місцем роботи.
• Тестування на гепатити B, С і ВІЛ, якщо людина у групі ризику (був контакт із кров’ю чи біологічними рідинами; є часта зміна статевих партнерів, манікюр нестерильними інструментами тощо).
• Огляд стоматолога – один або двічі на рік.
• Огляд отоларинголога (лор) – один раз на рік.
• Огляд гінеколога – один раз на рік, проведення ПАП-тесту – раз на три роки після 21 року
Саме сумлінне виконання цього переліку профілактичних обстежень може забезпечити ранню діагностику з наступним лікуванням різноманітних захворювань, особливо це стосується онкологічних захворювань.
Що ж може бути, якщо НІКОЛИ не робити ультразвукове дослідження органів малого таза ?
Клінічний випадок
На ультразвукове дослідження органів малого таза звернулась пацієнтка 1942 року народження, без скарг, з її слів УЗД органів малого таза ніколи в житті не робила і гінекологу було достатньо звичайного бімануального дослідження. Але пацієнтка сама «випросила» направлення на УЗД.
При дослідженні було виявлено потовщення ендометрія до 17 мм, неоднорідний, кістозно змінений, а також кругле новоутворення лівого яєчника з чіткими контурами, з ізоехогенним вмістом та гіперехогенною, неоднорідною структурою, рівень кровоплину при кольоровому картуванні був 1. Діагноз : Гіперплазія ендометрія? Новоутворення лівого яєчника (Orads -4)
Пацієнтка скерована на дообстеження.
Якщо у вас є роздуми, що це за новоутворення поділіться з нами у коментарях.
А далі неодмінно буде!
Директор навчального центру ELLING FACS, хірург, лікар УЗД автор навчальних програм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *