Як повідомив АрміяInform начальник Військово-медичного клінічного центру Східного регіону полковник медичної служби Ярослав Било, подібний вузькопрофільний тренінг із залученням провідних фахівців у галузі проводять поза межами Києва вперше.
«Для надання якісної високоспеціалізованої допомоги, важлива не тільки наявність сучасного обладнання, а й рівень кваліфікації фахівців, що з ним працюють. Спеціалісти ВМКЦ Східного регіону постійно підвищують свій освітній рівень, проходять стажування у провідних клініках. Тому в нас склалися сприятливі умови для організації навчання інших фахівців регіону. Адже часто до нас по допомогу звертаються не лише військовослужбовці, а й цивільне населення. Бо ми маємо досвід, що є запорукою якісного виконання дослідження. Саме це є визначальним у ранній діагностиці, а отже дає можливість людині зберегти багато років здорового та повноцінного життя», – зазначив Ярослав Било.
Як зазначила організатор заходу – працівник Збройних Сил України, лікар-хірург Військово-медичного клінічного центру Східного регіону, керівник громадської організації «Навчальний центр ELLING», який проводить підвищення кваліфікації лікарів на базі ВМКЦ Східного регіону, Оксана Попова, у рамках тренінгу «Проблемні питання техніки виконання відеоколоноскопії та ранньої діагностики колоноректального раку» 20 лікарів з 9 міст України під час лекцій і практичних сесій опанують практичні навички використання новітнього обладнання під час відеоколоноскопії.
«У нашому ВМКЦ ця процедура є рутинною. Це світовий стандарт у ранній діагностиці раку, що часто дозволяє врятувати пацієнтові життя. Адже зазвичай на ранніх стадіях колоректальний рак перебігає безсимптомно і тільки колоноскопія дозволяє встановити діагноз і надати вчасну та якісну допомогу. Вона дає нам можливість виявити проблему до того, як процес набув невиліковної форми, коли ми ще маємо можливість втрутитися і допомогти пацієнту.
Наш лектор Віталій Кутняк – лікар ендоскопіст. Один з найкращих фахівців у цій галузі, що проводить навчання не тільки в Україні, а й у різних країнах Азії та Східної Європи. Проходив стажування у Німеччині, Чехії та Польщі, має колосальний досвід і знання найсучасніших методів роботи. Зазвичай він проводить навчання у Києві, але з огляду на наш досвід і зону відповідальності було ухвалено рішення про те, що базою навчання за межами Києва буде саме ВМКЦ Східного регіону. Адже військова медицина завжди була рушійною силою у прогресі медичної науки», – зазначила Оксана Попова.
За словами начальника медичної служби Військово-медичного клінічного центру Східного регіону Анатолія Іващенка, потреба у використанні відеоендоскопії є щоденною, до того ж важливими є сувора стандартизація обстеження та його відеофіксація з наступним збереженням та архівуванням відеоматеріалу.
«Старі методи діагностики, які подекуди й досі часто застосовують, були досить суб’єктивними і для нас залишилися у минулому. У нас дослідження проводять на сучасному рівні, який відповідає міжнародним стандартам якості надання медичних послуг», – наголосив Анатолій Іващенко.
Джерело: АрміяІНФОРМ