АрміяINFORM: “Військові медики опанували надсучасні експрес-технології діагностики стану поранених”

У Дніпрі військові медики та цивільні лікарі опанували ультразвукові технології діагностики стану пацієнтів за протоколами, що були розроблені військовими медиками США та запроваджені як цивільні стандарти надання невідкладної допомоги в Європі.

Як зазначила АрміяInform організатор заходу — керівниця тренувального центру Військово-медичного клінічного центру Східного регіону (м. Дніпро) Оксана Попова, військові медики Військово-медичного клінічного центру Східного регіону та цивільні лікарі міських лікарень Дніпра, що постійно стикаються з важкопораненими бійцями, взяли на озброєння протоколи LUNG (ультразвукове дослідження легень у клінічній практиці) та RUSH (ультразвукове дослідження для пацієнтів з нестабільною гемодинамікою).

За допомогою протоколу LUNG можна в динаміці день за днем простежити за станом легень у тяжких пацієнтів з такими діагнозами, як пневмонія, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра лівошлуночкова недостатність, пневмоторакс, гідроторакс.

RUSH (Rapid Ultrasound Shok Hypotension) — це протокол УЗД, який дає змогу забезпечити достатню швидкість і результативність обстеження пацієнта з нестабільною гемодинамікою. Крім відпрацювання універсальних позицій датчика, що дозволяють значно скоротити час проведення дослідження, особливу увагу приділено лоціруванню судинних структур як однієї з основних причин неконтрольованої гіпотензії — зниження артеріального тиску.

За словами Оксани Попової, ці ультразвукові технології дають змогу впродовж лічених хвилин визначитися з подальшою тактикою лікування хворого, визначити обсяг пошкодження та надати адекватну допомогу.

Безперечними перевагами є також мобільність портативних ультразвукових апаратів — фахівець прибуває до пацієнта, а не навпаки, що є вкрай важливим, коли час іде на хвилини при пошкодженнях внутрішніх органів та внутрішніх кровотечах.

Як зазначає Оксана Попова, яка також є членом правління Європейської Асоціації хірургів, RUSH-протокол був розроблений військовими лікарями США, наразі LUNG- та RUSH-протоколи запроваджені як стандарти надання невідкладної допомоги у Європі.

«Я запропонувала командиру госпіталю запровадити їх як стандарт і в нас, він цю пропозицію підтримав. Оскільки я є лектором для навчання наших західноєвропейських колег і проводжу такі тренінги у Відні та Мюнхені, то за цією ж методикою відбуваються тренінги й для дніпровських колег.

Слухачам семінар сподобався — вони дуже задоволені та зацікавлені, адже це зазвичай подають як якісь надскладні навички, які неможливо опанувати. Але опанувати їх можна і ми невдовзі їх будемо застосовувати як стандарт під час надання допомоги пацієнтам», — зазначила Оксана Попова.

За її словами, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону має необхідне ультразвукове обладнання для роботи за новими методиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *