Найпоширеніші помилки при виконанні УЗД легень або чому “я нічого не бачу”:
(з років практики та викладацького досвіду)
1️⃣Хибне трактування артефактів
✔️УЗД легень побудовано здебільшого на оцінці артефактів, які є важливою частиною соносеміотики. Нерозуміння фізичних механізм
ів їх виникнення часто може мати неприємні результати
✔️Наприклад: В-лінії можуть бути неправильно інтерпретовані як ознака набряку легень, хоча вони також зустрічаються при інших станах (фіброз, запалення).
2️⃣Неправильний вибір частоти/глибини/яскравості
✔️Ці налаштування залежать здебільшого від параметрів пацієнта і є індивідуальними в кожному випадку. Але занадто низька частота призводить до “грубої”візуалізації і неможливості розпізнати важливі зміни, а занадто висока – не дає зазирнути глибше плеври. Загалом, лінія плеври має знаходитись між ближньою та середньою заною для адекватної візуалізації. Занадто висока яскравість призводить до того, що газові артефакти зливаються, що також ускладнює сканування та інтерпретацію.
3️⃣Помилкова оцінка субплевральних утворень
✔️Маленькі субплевральні консолідації можуть трактуватися як пневмонія, хоча вони можуть бути наслідком інших процесів (ателектаз, тромбоемболія легеневої артерії).
4️⃣Неправильний вибір зон для сканування
✔️Обмеження дослідження лише передніми відділами легень може призвести до пропуску важливих змін, особливо якщо патологія розташована в задніх базальних відділах. Також корисним буде розуміння скелетотопії сегментів легень на передню грудну стінку.
5️⃣Неврахування клінічного контексту
✔️Будь яка соносеміотика має значення лише при оцінці клінічної картини. Тож завжди залишайтесь лікарями.
А з якими складнощами при виконанні УЗД легень зіткнулись Ви?
Більш детальну інформацію про УЗД легень і не тільки,Ви зможете отримати на нашому великому курсі: « Все про УЗД легень», який СТАРТУЄ вже 01 квітня
Для реєстрації https://t.me/ELLING_TC_bot?start=ZGw6MjYwNzA0
Далі неодмінно буде